přihlásit se

Vítáme vás zpět, prosím přihlaste se


Nová registrace

Registrujte se zdarma a začněte obchodovat!

Nebudeme novinky určitě posílat často. Nechceme vás odradit. ;-)

Obnovit heslo

Zapomněli jste své heslo? To vyřešíme...

Jak nejlépe prodávat na OdKorunky.cz?

Obecné informace, jak nejlépe prodávat

Dobře aukci popište, do názvu aukce dejte nejdůležitější slova, která váš předmět nejlépe pojmenují. Popis aukce začněte popisem výhod, které má vámi prodávaný předmět oproti jiným.

Svou aukci můžete sdílet na sociálních sítích a poprosit o další sdílení své přátele a známé. Čím více lidí aukci uvidí, tím větší naději na úspěch máte.
Sdílením aukce také můžete získat další kredit v našem affiliate (provizním) programu

Strategie 1: chci se věci co nejdříve zbavit a na ceně mi nezáleží

Tato strategie je nejjednodušší – vystavte předmět do aukce ihned a zadejte jen krátkou aukci (1-3 dny). V případě neúspěchu zkuste aukci znovu opakovat.
Pro podporu prodeje můžete také zkusit některou z příplatkových propagací.

Strategie 2: chci za předmět dostat pokud možno co nejvíce peněz

V tomto případě je potřeba zapracovat na získání co nejvíce zájemců o předmět. Vystavte předmět s odloženou aukcí (např. o týden, případně se zadaným počtem zájemců o koupi, či dokonce s nezadaným počátkem) a čekejte na dostatek zájemců. Pokud však aukci odkládáte příliš, nemusí zájemci tak dlouho čekat a můžete o nějaké přijít.
S příhlášenými zájemci o aukci již můžete vzájemně komunikovat a jejich stažení nabídky tak případně předcházet.

Nově jsme doplnili možnost zadat k prodávanému předmětu minimální cenu, za kterou jste ochotni předmět prodat. Pokud cena v aukci minimální ceny nedosáhne, aukce se považuje za neúspěšnou a nedojde k prodeji. Snížíte tím pravděpodobnost příliš nízké prodejní ceny, ale také snížíte pravděpodobnost úspěšného prodeje.


Není přípustné používat jiné účty, či účty přátel k falešným příhozům a sabotovat tak aukce s cenou, se kterou nejste spokojeni. Zjištění těchto postupů může vést k zablokování účtu prodejce i falešného kupujícího.